John A. Cunningham
Kane County Clerk Stanton J Bond, Chief Deputy Clerk
Suzanne Fahnestock, Director of Elections
  Home | Contact Us | County Clerk | Related Links | FOIA | FAQs | Site Search  

Registration

Register to Vote

Where to Register

Register by Mail

Are You Registered?

Registration Deadlines

Grace Period Registration

Deputy Registrars

Voter File Request

Statistics

Vote

How to Vote

Where to Vote

Early Voting

Absentee Voting

Election Day Voting

Provisional Votes

Find Voting Districts

Voting Assistance

Elections

Election Results

Candidate List

For Candidates

Write-in Candidates

Referenda

Pollwatchers

Campaign Disclosures

Sample Ballots

Economic Interest Statement

Election Personnel

Election/Bilingual Judges

Student Judges

Call Center Operators

Election Workers

Training Materials

Party Information

Republican Party

Democratic Party

Precinct Committeemen

Maps

Government Guide

2012 General Primary Democratic Candidates

En español


Last Updated: Dec 6 2011 4:43PM


Printable List
KANE COUNTY

FOR CIRCUIT CLERK

Edmund James Nendick

FOR COUNTY RECORDER

Brenda Rodgers

FOR STATES ATTORNEY

No Candidate Filed

FOR COUNTY AUDITOR

No Candidate Filed

FOR COUNTY CORONER

Tao Martinez

FOR COUNTY BOARD CHAIRMAN

Bill Sarto

Sue Klinkhamer

 

COUNTY BOARD DISTRICT 1

FOR MEMBER OF THE COUNTY BOARD

Myrna Molina

Sylvia Leonberger

 

COUNTY BOARD DISTRICT 2

FOR MEMBER OF THE COUNTY BOARD

Arthur ''Art" Velasquez

Theresa E Barreiro

 

COUNTY BOARD DISTRICT 3

FOR MEMBER OF THE COUNTY BOARD

Juan Reyna

Jennifer Laesch

 

COUNTY BOARD DISTRICT 4

FOR MEMBER OF THE COUNTY BOARD

Bonnie Lee Kunkel

Alexis D Cervantes

 

COUNTY BOARD DISTRICT 5

FOR MEMBER OF THE COUNTY BOARD

Norman D Martin

 

COUNTY BOARD DISTRICT 6

FOR MEMBER OF THE COUNTY BOARD

Angie Greviskes

Ron Ford

 

COUNTY BOARD DISTRICT 7

FOR MEMBER OF THE COUNTY BOARD

Monica Silva

Charles Phillips (Objection Sustained)

 

COUNTY BOARD DISTRICT 8

FOR MEMBER OF THE COUNTY BOARD

Jesse B. Vazquez

 

COUNTY BOARD DISTRICT 9

FOR MEMBER OF THE COUNTY BOARD

No Candidate Filed

 

COUNTY BOARD DISTRICT 10

FOR MEMBER OF THE COUNTY BOARD

No Candidate Filed

 

COUNTY BOARD DISTRICT 11

FOR MEMBER OF THE COUNTY BOARD

Kate Bennett (Withdrawn)

Martha Elaine Hanna

 

COUNTY BOARD DISTRICT 12

FOR MEMBER OF THE COUNTY BOARD

No Candidate Filed

 

COUNTY BOARD DISTRICT 13

FOR MEMBER OF THE COUNTY BOARD

No Candidate Filed

 

COUNTY BOARD DISTRICT 14

FOR MEMBER OF THE COUNTY BOARD

Nadia BlancDaley

 

COUNTY BOARD DISTRICT 15

FOR MEMBER OF THE COUNTY BOARD

No Candidate Filed

 

COUNTY BOARD DISTRICT 16

FOR MEMBER OF THE COUNTY BOARD

Jennifer Barconi

 

COUNTY BOARD DISTRICT 17

FOR MEMBER OF THE COUNTY BOARD

Deborah Allan

 

COUNTY BOARD DISTRICT 18

FOR MEMBER OF THE COUNTY BOARD

Kerri A Branson

 

COUNTY BOARD DISTRICT 19

FOR MEMBER OF THE COUNTY BOARD

No Candidate Filed

 

COUNTY BOARD DISTRICT 20

FOR MEMBER OF THE COUNTY BOARD

Cristina Castro

Jose Sifuentes

Penny Wegman

 

COUNTY BOARD DISTRICT 21

FOR MEMBER OF THE COUNTY BOARD

Darren Parochelli

 

COUNTY BOARD DISTRICT 22

FOR MEMBER OF THE COUNTY BOARD

Bob Getz

 

COUNTY BOARD DISTRICT 23

FOR MEMBER OF THE COUNTY BOARD

Kevin S Smith

 

COUNTY BOARD DISTRICT 24

FOR MEMBER OF THE COUNTY BOARD

Joseph Haimann

 

SECOND JUDICIAL DISTRICT

FOR JUDGE OF THE APPELLATE COURT
SECOND JUDICIAL DISTRICT
(To fill the vacancy of the Hon. John M. O'Mailey)

No Candidate Filed

 

SIXTEENTH JUDICIAL SUBCIRCUIT 2

FOR JUDGE OF THE CIRCUIT COURT
1st JUDICIAL CIRCUIT

No Candidate Filed

 

AURORA 1

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

AURORA 2

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

AURORA 3

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

AURORA 4

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

Loretta "Lori" Renzetti

 

AURORA 5

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

AURORA 6

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

Alfredo Talip

 

AURORA 7

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

AURORA 8

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

AURORA 9

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

AURORA 10

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

AURORA 11

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

Jesse B Vazquez

 

AURORA 12

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

AURORA 13

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

AURORA 14

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

AURORA 15

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

John Shoemaker

 

BATAVIA 1

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

BATAVIA 2

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

BATAVIA 3

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

Howard R Katz

 

BATAVIA 4

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

BATAVIA 5

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

BATAVIA 6

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

BATAVIA 7

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

BATAVIA 8

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

BATAVIA 9

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

BATAVIA 10

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

BATAVIA 11

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

BATAVIA 12

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

Arthur "Art" Velasquez

 

BATAVIA 13

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

BATAVIA 14

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

BATAVIA 15

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

BATAVIA 16

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

BATAVIA 17

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

BATAVIA 18

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

BATAVIA 19

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

Michael Lowery

 

BATAVIA 20

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

BATAVIA 21

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

Mark Guethle

 

BIG ROCK 1

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

BIG ROCK 2

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

BLACKBERRY 1

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

BLACKBERRY 2

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

BLACKBERRY 3

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

BLACKBERRY 4

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

BLACKBERRY 5

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

BLACKBERRY 6

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

BURLINGTON 1

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

CAMPTON 1

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

CAMPTON 2

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

CAMPTON 3

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

CAMPTON 4

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

CAMPTON 5

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

CAMPTON 6

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

CAMPTON 7

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

CAMPTON 8

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

CAMPTON 9

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

CAMPTON 10

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

DUNDEE 1

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

Darren Parochelli

 

DUNDEE 2

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

Tara Jacobsen

 

DUNDEE 3

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

DUNDEE 4

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

DUNDEE 5

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

DUNDEE 6

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

DUNDEE 7

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

Joseph Haimann

 

DUNDEE 8

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

Genaro S Ramirez

 

DUNDEE 9

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

Mark Parochelli

 

DUNDEE 10

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

Hollie Lindgren

 

DUNDEE 11

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

DUNDEE 12

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

DUNDEE 13

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

DUNDEE 14

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

Kevin S Smith

 

DUNDEE 15

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

DUNDEE 16

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

Steve Muscat

 

DUNDEE 17

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

DUNDEE 18

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

Elizabeth M Shattuck

Brian Muscat

 

DUNDEE 19

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

DUNDEE 20

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

Becky Lynn Sulzmann

 

DUNDEE 21

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

DUNDEE 22

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

DUNDEE 23

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

DUNDEE 24

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

David Reece

 

DUNDEE 25

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

DUNDEE 26

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

DUNDEE 27

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

DUNDEE 28

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

JoAnn Fritz

 

DUNDEE 29

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

DUNDEE 30

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

DUNDEE 31

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

DUNDEE 32

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

DUNDEE 33

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

Judy Gallagher

 

DUNDEE 34

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

DUNDEE 35

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

Scott Herron

 

ELGIN 1

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

Joe McKeown

Larry Wegman

 

ELGIN 2

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

Carol J. Rauschenberger

 

ELGIN 3

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

Jennifer M. Whalen

 

ELGIN 4

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

Rich L. Jacobs

 

ELGIN 5

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

Frank Imhoff

 

ELGIN 6

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

ELGIN 7

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

ELGIN 8

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

ELGIN 9

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

ELGIN 10

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

Hidayat Yar Khan

 

ELGIN 11

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

ELGIN 12

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

ELGIN 13

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

Jean U Cattron

 

ELGIN 14

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

ELGIN 15

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

ELGIN 16

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

John Sarto

 

ELGIN 17

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

Deborah Jenkins Allan

 

ELGIN 18

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

William Aponte

 

ELGIN 19

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

ELGIN 20

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

ELGIN 21

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

ELGIN 22

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

ELGIN 23

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

ELGIN 24

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

ELGIN 25

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

ELGIN 26

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

ELGIN 27

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

ELGIN 28

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

ELGIN 29

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

ELGIN 30

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

ELGIN 31

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

Mary Shesgreen

 

ELGIN 32

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

Prezel E. Hardy

 

ELGIN 33

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

ELGIN 34

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

William S Becker

 

ELGIN 35

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

Penny Wegman

 

ELGIN 36

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

ELGIN 37

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

Clifford James Olson

 

ELGIN 38

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

ELGIN 39

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

ELGIN 40

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

Arthur P Malm

 

ELGIN 41

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

ELGIN 42

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

ELGIN 43

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

Randy Hopp

 

ELGIN 44

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

Janice E Bennett

 

ELGIN 45

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

Arnold M Bochum

 

ELGIN 46

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

ELGIN 47

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

ELGIN 48

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

Jody Schmeck

 

ELGIN 49

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

ELGIN 50

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

ELGIN 51

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

ELGIN 52

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

ELGIN 53

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

Moud Ahmad

 

ELGIN 54

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

Dennis Dilley

 

ELGIN 55

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

Jennifer Lynn Barconi

 

ELGIN 56

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

ELGIN 57

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

Edward G Rzeppa

 

ELGIN 58

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

Ralph D Gross

 

ELGIN 59

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

Joan Elaine Lindgren

Michael Vinarsky

 

GENEVA 1

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

GENEVA 2

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

GENEVA 3

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

GENEVA 4

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

GENEVA 5

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

GENEVA 6

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

GENEVA 7

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

GENEVA 8

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

GENEVA 9

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

Lisa Bennett

 

GENEVA 10

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

GENEVA 11

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

GENEVA 12

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

GENEVA 13

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

Ralph Eugene DeMott

Carolyn D Sprawka

 

GENEVA 14

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

GENEVA 15

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

Steven L. Hunter

 

GENEVA 16

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

GENEVA 17

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

Andrew Bernard

 

GENEVA 18

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

GENEVA 19

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

GENEVA 20

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

GENEVA 21

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

HAMPSHIRE 1

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

HAMPSHIRE 2

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

HAMPSHIRE 3

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

KANEVILLE 1

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

PLATO 1

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

PLATO 2

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

Carol J Nightingale

 

PLATO 3

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

RUTLAND 1

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

RUTLAND 2

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

RUTLAND 3

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

RUTLAND 4

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

RUTLAND 5

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

RUTLAND 6

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

RUTLAND 7

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

RUTLAND 8

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

RUTLAND 9

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

ST. CHARLES 1

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

ST. CHARLES 2

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

ST. CHARLES 3

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

ST. CHARLES 4

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

ST. CHARLES 5

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

ST. CHARLES 6

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

ST. CHARLES 7

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

ST. CHARLES 8

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

ST. CHARLES 9

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

ST. CHARLES 10

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

ST. CHARLES 11

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

ST. CHARLES 12

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

ST. CHARLES 13

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

ST. CHARLES 14

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

ST. CHARLES 15

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

ST. CHARLES 16

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

ST. CHARLES 17

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

Richard Treonis

 

ST. CHARLES 18

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

ST. CHARLES 19

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

ST. CHARLES 20

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

ST. CHARLES 21

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

ST. CHARLES 22

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

Corinne M Pierog

 

ST. CHARLES 23

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

ST. CHARLES 24

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

Nadia BlancDaley

 

ST. CHARLES 25

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

Stephen Bruesewitz

 

ST. CHARLES 26

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

ST. CHARLES 27

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

ST. CHARLES 28

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

ST. CHARLES 29

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

Patrick E Keane

 

ST. CHARLES 30

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

ST. CHARLES 31

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

ST. CHARLES 32

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

ST. CHARLES 33

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

ST. CHARLES 34

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

SUGAR GROVE 1

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

SUGAR GROVE 2

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

Margaret J Howard

 

SUGAR GROVE 3

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

SUGAR GROVE 4

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

SUGAR GROVE 5

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

SUGAR GROVE 6

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

VIRGIL 1

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

VIRGIL 2

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

WD 01 PCT 01

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

WD 01 PCT 02

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

WD 01 PCT 03

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

WD 01 PCT 04

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

Samuel Nunez II

 

WD 01 PCT 05

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

WD 01 PCT 06

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

Ruby Robinson

 

WD 01 PCT 07

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

WD 01 PCT 08

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

WD 01 PCT 09

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

WD 02 PCT 01

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

WD 02 PCT 02

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

Linda Chapa LaVia

 

WD 02 PCT 03

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

WD 02 PCT 04

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

Myrna Molina

 

WD 02 PCT 05

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

Sylvia Leonberger

 

WD 02 PCT 06

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

WD 03 PCT 01

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

WD 03 PCT 02

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

WD 03 PCT 03

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

Chad E. Feldotto

 

WD 03 PCT 04

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

Juan Reyna

 

WD 03 PCT 05

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

WD 03 PCT 06

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

WD 03 PCT 07

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

WD 03 PCT 08

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

Jennifer Laesch

 

WD 03 PCT 10

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

Christina Campos

 

WD 04 PCT 01

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

Laurence J. Quick

 

WD 04 PCT 02

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

Mavis A Bates

 

WD 04 PCT 03

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

WD 04 PCT 04

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

WD 04 PCT 05

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

WD 04 PCT 06

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

WD 04 PCT 07

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

Brian Pollock

 

WD 04 PCT 08

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

Anne B McKearn

 

WD 04 PCT 09

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

WD 04 PCT 10

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

WD 04 PCT 11

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

Bonnie Lee Kunkel

 

WD 04 PCT 12

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

WD 05 PCT 01

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

WD 05 PCT 02

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

WD 05 PCT 03

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

WD 05 PCT 04

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

David W Moore

 

WD 05 PCT 05

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

Georgina A. Poole

 

WD 05 PCT 06

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

WD 05 PCT 07

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

Juan Thomas

 

WD 05 PCT 08

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

Arlene Theresa Shoemaker

 

WD 05 PCT 09

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

WD 05 PCT 10

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

Henry George Johnson

 

WD 05 PCT 11

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

Willie M Mayes Sr.

Suely Ann Cabral

 

WD 05 PCT 12

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

John W Anderson

 

WD 05 PCT 13

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

John M Barr

 

WD 06 PCT 01

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

WD 06 PCT 02

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

WD 06 PCT 03

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

WD 06 PCT 04

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

WD 06 PCT 05

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

Angie Greviskes

Oswaldo "Ozzie" Trejo

 

WD 06 PCT 06

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

Eva M Rodgers

 

WD 06 PCT 07

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

WD 06 PCT 08

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

Peter J Banahoski

 

WD 06 PCT 09

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

Peggy Hicks

 

WD 06 PCT 10

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

WD 07 PCT 01

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

WD 07 PCT 02

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

Saul Olivas

 

WD 07 PCT 03

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

Barbara I Hernandez

 

WD 07 PCT 04

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

WD 07 PCT 05

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

WD 07 PCT 06

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

WD 07 PCT 07

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

WD 07 PCT 08

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

Alex Arroyo

 

WD 07 PCT 09

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

WD 08 PCT 01

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

WD 09 PCT 01

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

WD 10 PCT 01

FOR PRECINCT COMMITTEEMAN

No Candidate Filed

 

Kane County Clerk's Office, 719 S. Batavia Ave., Bldg. B, Geneva, IL 60134
For information call: (630) 232-5990 • Fax (630) 232-5870 | En Español llama: (630) 232-5991 | elections@co.kane.il.us